W Pudle - BOFORS 40mm Anti Aircraft Gun - 1/35 - ITALERI

W mojej ocenie jest to zestaw wart uwagi, pomimo, że nie jest to nowość ani jakiś modelarski hit. W powodzi „wypasionych” produktów spod znaku Dragona, AFV Club i innych większość modelarzy budujących modele pojazdów i dioramy w skali 1/35 nie zwróci uwagi na ten zestaw. Szkoda, jest bowiem przyzwoicie wykonany i umożliwia wykonanie ciekawego modelu działa przeciwlotniczego wraz z obsługą. Warto poświęcić mu chwilę uwagi.

Bofors z Italeri ma numer katalogowy 6485. Zapakowany w dość spore pudło w szacie graficznej charakterystycznej dla nowych produktów i wznowień włoskiej firmy.W środku znajdziemy 3 ramki (jedna dubluje się) z oliwkowo – zielonego polistyrenu zawierających elementy samego działa oraz cztery figurki obsługi w sumie 145 części.Poszczególne detale wykonano z dość sporą dbałością o odwzorowanie detali, pomimo, że zestaw ma już kilka ładnych lat wygląda nieźle i jakością nie odbiega zbytnio od modeli opracowywanych obecnie.Załączona instrukcja montażu to kilku stronicowa broszurka z czytelnymi rysunkami montażowymi, zawierająca również instrukcję malowania. Ponieważ nasze działo było jednolicie malowane i nie miało oznaczeń nie dołączono odrębnego schematu malowania ani kalkomanii.
Reasumując czterdziestomilimetrowy Bofors to bardzo ciekawa propozycja. Sam w sobie stanowi atrakcyjny temat, dobrze się będzie prezentował na winietce czy dioramie. Powinien również zainteresować entuzjastów Wojska Polskiego, gdyż przy niewielkich modyfikacjach można przerobić na wersję L 56 wz 36 używanej podczas Wojny Obronnej we wrześniu 1939r.

Marcin „Marwaw” Wawrzynkowski

Partnerzy

                 
           
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd