Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wystawy

VII Bałtycki Festiwal Modelarski

Email Drukuj PDF

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
VII Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2018


Termin: 26-27.05.2018

Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich

Cel festiwalu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Organizatorzy: Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin. Partnerem Festiwalu jest Politechnika Koszalińska.

Patronat medialny: Portal Baltic.info.pl

Zgłaszanie modeli:

  1. Przez stronę WWW: formularz rejestracyjny
  2. Osobiście w w dniu zawodów (26.05.2018) w biurze konkursu.

Więcej…
 

Sikorski Model Show 2018

Email Drukuj PDF

W dniach 19-20.01.2018 roku w Stalowej Woli odbyła się już szósta edycja Sikorski Model Show. Po raz kolejny na konkurs przybył Koszaliński Pluton Modelarski, z nowym członkiem ekipy – darłowskim modelarzem Arturem Hamerlingiem.

Więcej…
 

Kalendarz konkursów KPM

Email Drukuj PDF

Kalendarz konkursów modelarskich w roku 2018, w których uczestniczy Koszaliński Pluton Modelarski

Więcej…
 

XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych - Łambinowice 2017

Email Drukuj PDF

Przyszedł miesiąc listopad i po raz drugi mieliśmy odwiedzić Łambinowice, gdzie miał się odbyć XVI Konkurs Modeli Redukcyjnych. Sam konkurs jest świetny, przerażała nas trochę droga – prawie 550 km w jedną stronę. Ale zmotywowani dodatkowo faktem, że kolega Marek Filzek pochodzi z Opolszczyzny wsiedliśmy w piątek rano do Colta (pakując swoje i kolegów modele) i udaliśmy się w podróż w dwuosobowym zespole – Marek i piszący te słowa.

Po prawie 9 godzinach podróży (oczywiście z przystankami, choćby na obiad) dotarliśmy do budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łambinowicach – obecnie mieści się tu również modelarnia, a przed wojną było kasyno.
Po rozpakowaniu i zarejestrowaniu modeli, które odbyło się bardzo szybko (brawa dla organizatorów za sprawny proces odbioru kart) udaliśmy się z kolegą Kamilem Zoszakiem na nocleg. W tym miejscu chcieliśmy Kamilowi i jego żonie podziękować za gościnę i miłe wieczorne rozmowy.

Więcej…
 

VII Szczeciński Festiwal Modelarski - Paprykarz 2017

Email Drukuj PDF

Udział w VII Szczecińskim Festiwalu Modelarskim PAPRYKARZ 2017 rozpoczął się już w piątek od pakowania modeli. Zdziwiony ich ilością zabrałem się do pakowania, które zakończyło się sukcesem – jak to określił kolega Marek pudło wyglądało tak jak hangar lotniskowca.

W sobotę 7 października 2017 już o 7:00 rano zameldowałem się pod domem Marka, czekał też już tam kolega Strażak aby przekazać nam swoje modele – miał do Szczecina dojechać później motocyklem. Znowu odbyło się pakowanie – tym razem samochodu. Po upchnięciu nogą dużych kartonów ruszyliśmy w drogę, która przebiegła w miłej atmosferze.

Więcej…
 


Strona 1 z 13