Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Materiały

Bristol „Fighter” in Polish Service - Kalkomanie ModelmMaker Decals

Email Drukuj PDF

Zestaw: Bristol „Fighter” in Polish Service
Skala: 1:72 D72094
1:48 D48094
1:32 D32094
Producent: ModelMaker Decals
Tworzywo: kalkomania

Samolotu Bristol F2b „Fighter” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jedna z najbardziej znanych konstrukcji  lotniczych z okresu I Wojny Światowej, która także miała znaczny udział w historii Polskiego Lotnictwa w jego początkowym, pionierskim okresie. Ponieważ na rynku modelarskim dostępne są doskonałe modele tego samolotu w najbardziej popularnych skalach, aż prosiło się o wykonanie repliki F2b w polskim malowaniu. Tu jednak modelarze byli zdani na własne umiejętności ponieważ nie było odpowiednich zestawów kalkomanii.

Więcej…
 

PZL P.11C upgrade -1/48 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Zestaw: PZL P.11C upgrade
Skala: 1:48
Producent: Arma Hobby / Attack Squadron
Tworzywo: odlew żywiczny

Pozostajemy w klimatach myśliwców konstrukcji inż Zygmunta Puławskiego. Firma Arma Hobby nie poprzestała bowiem na tworzeniu żywicznych miniatur tych wspaniałych samolotów. Od niedawna na rynku są bowiem żywiczne konwersje do najpopularniejszego obecnie modelu najbardziej znanego myśliwca z tej rodziny, czyli PZL P.11C w skali 1/48 z Mirage Hobby. Do dyspozycji mamy zestaw 48056 w którym znajduje się dno zbiornika paliwa oraz koła podwozia, oraz zestaw 48055, w którym elementy te zostały wzbogacone o przód kadłuba oraz kolektor spalin. Do recenzji otrzymaliśmy ten właśnie zestaw.

Więcej…
 

Płótno LOZEGNE w czterech kolorach - 1/48 - Mirage Hobby

Email Drukuj PDF

Zestaw: Lozegne Day, Four Color Dark & Light Pattern (WW1) nr D0005,

Skala: 1:48
Producent: Mirage Hobby
Tworzywo: kalkomania

 

Niemal równocześnie z nie tak dawno opisywanym modelem samolotu szturmowego Halberstadt Cl.IV firma Mirage Hobby poszerzyła również swoją ofertę akcesoriów modelarskich o kalkomanie imitującą drukowane płótno LOZEGNE dedykowane do samolotów produkcji niemieckiej i austraiackiej z okresu I Wojny Światowej.

Więcej…
 

Fotorawione tablice przyrządów Yahu Models - cz.3

Email Drukuj PDF

Tablice przyrządów:

  • YMA - 4852 - Zlin Z-50 - 1/48
  • YML - 7295 - CANT Z.506B - 1/72

Firma YahuModels konsekwentnie realizuje obraną swego czasu strategię i praktycznie co miesiąc uzupełnia swoją ofertę o kolejnych kilka pozycji w niemal wszystkich skalach, w jakich oferowane są modele samolotów i śmigłowców. Dzięki wyrobom doskonałej jakości zyskała uznanie modelarzy nie tylko w kraju ale i za granicą, o czym świadczą informacje pojawiające się na portalach społecznościowych, czy witrynach modelarskich. Dzięki uprzejmości producenta otrzymaliśmy do testów jedne z najnowszych propozycji YahuModels w skali 1/48 i 1/72.

 

Więcej…
 

W Pudle - Gladiator Easy Set, Górny płat - 1/48 - Bilmodelmakers/TopGun

Email Drukuj PDF

Zestaw: Gloster Gladiator Easy Set, górny płat
Skala: 1:48
Producent: Bilmodelmakers/Topgun
Tworzywo: odlew żywiczny

Zestawy firmy Roden umożliwiające budowę samolotu myśliwskiego w skali 1/48 są doskonale znane modelarzom. Od czasu kiedy pojawiły się one na rynku powstało w oparciu o nie wiele pięknych replik, o czym świadczy ilość internetowych galerii czy artykułów w prasie modelarskiej. Ostatnio ukraiński zestaw pojawił się również w ofercie czeskiego Eduarda. Niewielu jednak modelarzy zwróciło uwagę na poważny mankament tego zestawu, a mianowicie nieprawidłowy kształt górnego płata w jego środkowej części.

Więcej…
 


Strona 1 z 5