Koszaliński Portal Modelarski

W Pudle - pancernik HMS Rodney - 1/700 - MENG Models

Model: Pancernik HMS Rodney
Skala: 1:700
Producent: Meng Models nr kat. PS-001, dystrybutor w Polsce: IBG Models
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, drut
Malowanie: 1x Wielka Brytania

Firma MENG Models z Hong Kongu jest dobrze znana modelarzom w Polsce, głównie za sprawą znakomitej jakości modeli pojazdów wojskowych i samolotów. W 2016r. producent ten zajął się także tematami marynistycznymi, a konkretnie modelami okrętów wojennych w skali 1/700. Do chwili obecnej program produkcyjny obejmuje modele pancerników Rodney, Bismarck oraz Missouri oraz lotniskowca Lexington. Modele te jednak nie są kolejnymi zestawami dla zaawansowanych mikromodelarzy. Złożyć je może niemal każdy. Dosłownie złożyć, bo nowe modele MENGA można zbudować bez użycia kleju. No już widzę święte oburzenie rodzimych "znafców" tematu - po co o tym pisać, kolejna zabawka udająca model. Zapewniam, że jest o czym pisać, bo takie podejście do projektowania modeli, żeby z jednej strony zachęcić do modelarstwa przeciętnego Kowalskiego, a z drugiej strony zadowolić starego modelarskiego wygę, to na prawdę sztuka, a MENG tej sztuki właśnie dokonał. Przejrzyjmy się temu na przykładzie modelu pancernika HMS Rodney.

Więcej…

VII Bałtycki Festiwal Modelarski

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
VII Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2018


Termin: 26-27.05.2018

Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich

Cel festiwalu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Organizatorzy: Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin. Partnerem Festiwalu jest Politechnika Koszalińska.

Zgłaszanie modeli:

  1. Przez stronę WWW: formularz rejestracyjny będzie dostępny od 01.03.2018.
  2. Osobiście w w dniu zawodów (26.05.2018) w biurze konkursu.

Więcej…

TS-11 "Iskra" R Novax Expert Set

Nazwa modelu: TS-11 "Iskra" R Novax Expert Set
Producent:
Arma Hobby Model Kits
Skala:
1:72
Nr kat.:
70011
Tworzywo:
model wtryskowy plus elementy fototrawione i żywiczne

Więcej…

W Pudle - Samolot myśliwski Fokker E.V - 1/72 - Arma Hobby

Model: Fokker E.V Expert Set, Nr kat.: 700126
Skala: 1:72
Producent:
Arma Hobby
Tworzywo:
model wtryskowy, elementy fototrawione, klisza
Malowanie: 2 x Polska, 2 x Niemcy
Model: Fokker E.V Junior Set, Nr kat.: 70013
Skala: 1:72
Producent:
Arma Hobby
Tworzywo:
model wtryskowy, klisza,
Malowanie: 1 x Polska, 1 x Niemcy

Kiedy Arma Hobby zapowiedziała, że jej kolejnym modelem wtryskowym będzie niemiecki myśliwiec z okresu I Wojny Światowej Fokker E.V wielu modelarzy (w tym i ja) było zaskoczonych. Wszyscy spodziewali się bowiem PZL P.11c lub czegoś w tym stylu, tym czasem warszawski producent postanowił z końcem roku zaskoczyć Brać Modelarską. Premiera nowych modeli Fokkera miała miejsce 15.12.2017r., zaś dzień później zapukał do mnie kurier z pudełkiem z wiadomą zawartością. Można zatem zapoznać się z jeszcze ciepłymi zestawami, umożliwiającymi budowę modelu samolotu jakże zasłużonego dla historii Polskich Skrzydeł.

Więcej…

Nowości modelarskie - listopad - grudzień 2017r.

Kończy się 2017r. W polskim modelarstwie redukcyjnym był on niezwykle udany, pojawiło się sporo wysokiej jakości zestawów, które niemal od razu przeobraziły się w piękne repliki, jakie można było oglądać na modelarskich konkursach, forach, portalach czy modelarskiej prasie. Koniec roku, jest taki jak cała reszta - dzieje się!!! Producenci nie zwalniają tempa, nie narzekają na brak ciekawych pomysłów, które przyjmują realna postać jako modele i akcesoria. Przedstawiamy ostatni w tym roku przegląd nowości modelarskich za miesiące listopad i grudzień. Każdy znajdzie coś dla siebie, jesteśmy przekonani, że pod niejedną choinką znajdzie się któraś z propozycji, które przedstawiamy poniżej.

 

Więcej…

Fotka Admina

Image