Star 660 ONZ cysterna

GPM: Star 660 ONZ cysterna
Skala: 1:72
Nr kat: 128-72
Opcje malowania: 1
Typ modelu: elementy kartonowe wycinane laserowo

Na naszych łamach opisywaliśmy już modele pojazdów w skali 1:72 wydawnictwa GPM. Tym razem szerzej prezentujemy model Stara 660 z cysterną w barwach ONZ. Tymi kultowymi ciężarówkami polscy żołnierze w błękitnych beretach dostarczali wodę na pustynnych Wzgórzach Golan.

Model GPMu to osiem precyzyjnie wydrukowanych i wyciętych laserowo części z kartonu o różnej grubości. Model w zasadzie nie będzie wymagał malowania ale jedynie retuszu. Naniesione są oznaczenia UN, elementy podwozia i ogumienie są czarne, a kierunkowskazy pomarańczowe. Jeśli jednak modelarz zdecyduje się na pomalowanie Stara 660 to może skorzystać z dedykowanych kalkomanii, które można osobno nabyć w wydawnictwie GPM. Montaż modelu ułatwi instrukcja - zaprezentowane w niej rysunki są przejrzyste i zrozumiałe,

Przy budowie modelu warto pomyśleć o wymianie części elementów osprzętu na metalowe pręty - choć tak jak napisałem wcześniej detale są wycięte bardzo dobrze, to jednak nie uzyskamy okrągłego przekroju potrzebnego przy poręczach lub rurach. We własnym zakresie należy również wykonać oszklenie kabiny. Będzie to jednak stosunkowo łatwe - mamy tu tylko przednią, płaską szybę.

Oceniając produkt GPM można stwierdzić, że jest to ciekawa propozycja dla modelarzy, którzy interesują się polskim sprzętem z okresu po II WŚ. Aktualnie na rynku nie ma innej alternatywy, a dobrze wykonany model wizualnie nie będzie odbiegał od miniatury plastikowej, czy żywicznej. Szczególnie gdy zdecydujemy się na malowanie modelu. Dużym plusem jest też cena.

Tekst: Wojciech Sokołowski

Partnerzy

             
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd