Hurricane Mk IIc w roli nocnego myśliwca

ARMA HOBBY: Hurricane Mk IIc
Skala: 1:72
Nr kat: 70035
Kleje:
- Tamiya Extra Thin,

- cyjanoakrylowe (żel i rzadki)
Farby:
- Bilmodel Makers, Hataka
Chemia modelarska:
- Płyn do zmiękczania kalkomanii Mr. Mark Setter
- Lakier matowy – Vallejo
- lakier satynowy - - Bilmodel Makers
    

 

Hurricane to samolt, który kojarzy się nam z myśliwcem z okresu Bitwy o Anglię. Jeśli myślimy "myśliwiec nocny" to pierwsze co nam przychodzi do głowy to Defiant, a może nawet bardziej Mosquito. Ale dzięki firmie Arma Hobby możemy zbudować model Hurricane w czarnym kamuflażu z 87 Dywizjonu RAF pilota S/Ldr Denis Smallwood (jako jeden z czterech wariantów malowania).

Budowa modelu w zasadzie jest identyczna budową miniatury wersji MkI, którą opisałem w artykule Polski Hurricane czeskiego pilota. Dość powiedzieć, że podobnie jak w przypadku "Jedynki" części pasują idealnie, szpachlówka nie jest wymagana, a po złożeniu w zasadzie trzymają się bez kleju.

Różnice wynikają jedynie z odmiennej wersji i największą z rzucających się w oczy zmianą są cztery lufy działek  British Hispano kalibru 20mm. No i oczywiście czarne malowanie. Ponieważ w instrukcji jest informacja, że spod czarnego przebijał kamuflaż Day Fighter Scheme pomalowałem wcześniej model zgrubnie w ten sposób, nakleiłem też na dolnych powierzchniach skrzydeł rafowskie kokardy i dopiero później malowałem całość na czarno. Wcześniej przed położeniem czarnego koloru zaznaczyłem jeszcze linie podziału na kolor jasnoszary.

Model został wykonany prosto z pudła, choć dzięki zestawowi Expert Set został uzupełniony w fototrawione elementy wyposażenia kabiny. Jego budowa zaś była czystą przyjemnością. Polecam ten zestaw.

Tekst Wojciech Sokołowski

 

Partnerzy

   
                 
                 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd