ORP Garland 1944 - IBG Models skala 1:700

 

Model:
- ORP Graland 1944 G-class destroyer IBG Models nr kat. 7007
Kleje:
- Tamiya Extra Thin, cyjanoakrylowe,
Farby:
- Tamiya,
Chemia modelarska:
- Płyn do zmiękczania kalkomanii Micro SET/SOL,
Dodatkowe materiały:
- profile miedziane Trumpetera
- nitka modelarska Uschi 0.01 mm
- taśma maskująca Tamiya

Niszczyciele klasy G, to kolejna propozycja firmy IBG Models po Huntach dla miłośników skali 1/700 i okrętów Polskiej Marynarki Wojennej. Już modele niszczycieli typu Hunt II były wykonane na bardzo przyzwoicie, natomiast niszczyciele klasy G to już światowy poziom, należy tylko się cieszyć, że producent z Warszawy stale podnosi jakość swoich produktów . W końcu może sięgnie po takie klasyki jak ORP Grom czy ORP Wicher w wersji na 1939r. Na uwagę zasługuje fakt, iż do modelu dołączona jest blaszka z podstawowymi elementami fototrawionymi, które idealnie pasują do elementów plastikowych.

Budowa modelu:
Praktycznie sklejenie modelu przebiegało bezproblemowo, wszystkie elementy pasują idealnie. Tradycyjnie plastikowe maszty wymieniłem na metalowe profile Trumpetera. Budując 700-tki, przed malowaniem staram się skleić jak największą ilość drobnych elementów, które maluję już przyklejone do nadbudówek, a na końcu przyklejam do kadłuba. Następnie wykonuję olinowanie, używam nitki modelarskiej Uschi 0.01 mm. Na końcu do burt przyklejam, wcześniej pomalowane relingi.


Malowanie modelu:
Model pomalowałem farbami olejnymi Tamiya tj. XF 23 Western Approaches  blue, XF 19 + XF2 Western Approaches white, co dotyczy kolorów kamuflażu. Pokład to odpowiednio XF 24, XF 1, semtex - Humrol 30. Oczywiście naniesienie kamuflażu wymagało maskowania, tu użyłem taśmy Tamiya.

Podsumowanie:
Budowa modelu była dla mnie dużą przyjemnością, model można polecić modelarzom mniej zaawansowanym jak i tym już doświadczonym. Zbudowany nawet prosto z pudelka pozwala osiągnąć satysfakcjonujący poziom.


Dziękuję firmie IBG Models za udostępnienie modelu do budowy.
Marek Filzek

Partnerzy

             
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!